Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
zz99zz Кто on-line?

«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

        Органи місцевого самоврядування нашого району, активно працюють над залученням додаткових коштів для розвитку територіальних громад. Проведений  аналіз ситуації зі станом бюджетів  місцевих рад показав, що без залучення відповідних ресурсів різних видів бюджетів, позабюджетних коштів, не заборонених законодавством, про розвиток території  мова йти не може. Враховуючи дану ситуацію районна рада спільно з керівниками та громадами місцевих рад, зайнялися розробкою проектів та програм місцевого розвитку та пошуком додаткових джерел на їх фінансування і реалізацію.Першим успішним кроком в залученні додаткових коштів у 2007 році: участь місцевих рад району, при методичній підтримці районної ради, у щорічному обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування і як наслідок:

             1.      Переможець у першій категорії номінантів на гранд - Злинська сільська рада з проектом«Організація належного санітарного стану села Злинка» грант в сумі 30 тис .грн..(придбано автомобіль, та організовано  вивезення твердих побутових відходів в селі

              2.  Оникієвська сільська рада перше місце за проект « Відтворене та збережене минуле сьогодні – крок у щасливе майбутнє завтра» грант в сумі 50 тис. грн                     


             Реконструйований меморіальний комплекс  с.Оникієво


              3.   Хмелівська сільська рада третє місце за проект « Ніколи не згасне велич їх подвигу» грант в сумі  20 тис. грн..


 Відновлений  пам’ятний знак с.Леніно-Ульяновка  Хмелівська сільська рада

      Участь  у щорічному обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2008 рік дало можливість, об’єднавши  кошти районного, міського бюджетів та організацій партнерів проекту,  а також вигравши грант в сумі 25 тис. грн.. за проект «Проект реконструкції та модернізації вуличного освітлення в м. Мала Виска» відновити освітлення вулиць районного центру м. Мала Виска.

        В тому ж 2008 році,  знаменною подією для п’яти громад району ,  стала  участь у  пілотному Проекті «Місцевий розвиток орієнтований  на громаду», який фінансувався на умовах спів фінансування ЄС\ПРООН , обласним, районним та місцевими бюджетами, громадами та організаціями-партнерами проекту.  За рахунок спільних дій, в реконструкцію та ремонт  об’єктів соціальної сфери, було залучено  1млн. 240 тис. грн.. Проектим  реалізовувались в галузі охорони здоров’я ( енергозбереження та ремонт в  лікарській  амбулаторії), заходи по енергозбереженню  в загальноосвітніх школах, дошкільних закладах, покращення екологічного стану територій, та освітлення вилиць територій громад. В загальному в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» реалізовано 8 проектів.

      В 2010 році Олександрівська сільська рада прийнявши участь в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, виграла гран в третій категорії учасників на реалізацію проекту « Енергозберігаючі технології в Олександрівському ФАПі» в розмірі 30 тис. грн..В тому ж році Смолінська селищна рада прийняла участь в Всеукраїнському конкурсі «Кращий благоустрій населеного пункту» в номінації селища,  виграла грант в сумі 50 тис. грн.. на благоустрій території.

         В результаті напрацьованого досвіду по написанню проектів розвитку територій,що дає можливість  територіальним громадам   залучати додаткові кошти, при районній раді спільним розпорядженням голови районної ради та голови районної державної адміністрації створено районний ресурсний центр громад, по наданню методичної допомоги по написанню проектів, та практичну допомогу в плані реалізації задуманого.  Роботу ресурсного центру оцінено керівництвом обласної державної адміністрації та  міжнародним менеджером Проекту ЄС/ ПРООН в Україні доктором Джейсінгом Сахом.

Районний ресурсний центр громад

            1 лютого 2011 в сесійній залі районної ради, апаратом районної ради спільно з районним ресурсним центром було проведено семінар- презентацію для голів місцевих рад, представників громадськості району, практичні заняття по написанню проектів на Всеукраїнський конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування. За результатами презентації- навчання місцеві ради активно включились в роботу по розробці проектів і програм на даний конкурс. В разі отримання перемоги, номінанти можуть отримати з фонду конкурсу в 2012 році на розвиток громад , відповідно сільські селищна ради 100 тис. грн.. міська, районна ради 200 тис . грн.

Координатор обласного ресурсного центру громад О.Радул

про важливість написання проектів

 


 
Місцевим радам
Кадровим службам Збірка практик – переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року Роз'яснення щодо діяльності архівних установ районуПорядок нагородження районними відзнакамиПро обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядуванняМетодичні рекомендації щодо підготовки проектів і програм розвитку місцевого самоврядуванняПосібник по створенню центру місцевої активності для розвитку громадиІнструкція з діловодстваПоложення про всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування(нова редакція)"Антикорупційне законодавство Законодавство про службу в омсПро подання декларації про доходи та майновий стан Про обробку персональних данихНюанси використання службового автомобіля Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Фаза - III

Copyright MyCorp © 2018