Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Кто on-line?


 
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


 

Головна » 2016 » Квітень » 18 » Успіх реформ в конструктивному діалозі
14:34
Успіх реформ в конструктивному діалозі

   Процеси децентралізації влади взагалі і утворення та становлення територіальних громад, зокрема – проходять доволі непросто. Здавалося б, у пошуку позитивних змін усі ми мали б об’єднатися, згуртуватися, та так воно чомусь не складається. Варто хоча б раз побувати на одній з нарад, де обговорюють ці теми (районка про них пише давно, регулярно і, по-можливості – різнобічно та без суб’єктивізму), щоб це відчути. Чи не найбільше чуток і домислів стосується розподілу майна та будівель, яке має (чи не має?) перейти з однієї форми власності до іншої. Саме за коментарем стосовно двох спірних резонансних питань: зокрема, пов’язаних з приміщенням районної бібліотеки і приміщенням фінуправління райдержадміністрації редакція і звернулась до голови районної ради Світлани Сосновської. Тим більше, що одне з питань (стосовно бібліотеки у формі депутатського звернення депутата райради Леоніда Жовтила) звучало на недавній сесії районної ради. Від Л.Жовтила є також і депутатське звернення стосовно виділення частини приміщення, де нині розташоване фінуправління та ряд інших служб і відділів РДА.

   Ось які коментарі надійшли до газети від С.Сосновської:.

- Дійсно, на ім’я голови районної ради надійшло депутатське звернення Л.Б.Жовтила стосовно перспектив подальшого використання районної бібліотеки.

  Маю нагадати, що Маловисківська   районна бібліотека ім. Лесі Українки  є юридичною особою , яка виконує роль головної бібліотеки району , є інформаційним, культурним , освітнім закладом, координує діяльність бібліотек району, надає їм методичну допомогу, аналізує стан бібліотечного обслуговування населення району, прогнозує його розвиток , організовує підвищення кваліфікації бібліотекарів району, формує універсальний бібліотечний фонд з іншими бібліотеками району, забезпечує загальнодоступність  до бібліотечних послуг та інформаційних ресурсів .

  Станом на 07.04.2016 року мережа  бібліотечних закладів району , що потребують координації діяльності, доступу до бібліотечних фондів та інформаційного ресурсу складає 20 одиниць (бібліотеки в територіальних громадах району), саме тому Департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації   не рекомендує  припинення діяльності комунального закладу  « Маловисківська   районна бібліотека ім. Лесі Українки».

   Відповідно Рекомендацій  Національної парламентської бібліотеки України щодо організації надання бібліотечних послуг  в умовах об’єднаних територіальних громад, де визначено, що  такий район, як наш,  відноситься  до четвертого типу, в якому  лише декілька сільських рад  об’єднано в громади,  Маловисківська міська  об’єднана  територіальна  громада  має, якщо бажає, утворити міську публічну бібліотеку,  до якої  Маловисківська   районна бібліотека ім. Лесі Українки зможе передати  частину  бібліотечного фонду та ресурсів, в зв’язку з тим, що абонементом обслуговування в  більшості користуються мешканці міста Мала Виска, а районна бібліотека виконуватиме  функції, про які ми згадували раніше. Або надати субвенцію для надання частини послуг населенню об’єднаної громади районною бібліотекою.

  За таким самим принципом, як наша районна бібліотека, працюють дві обласні бібліотеки і ніхто не ставить під сумнів їхню діяльність на території м. Кіровограда.

  Тому ми зараз думаємо над тим, як вирішити це питання і в правовому полі, і з дотримання норм моралі та людської гідності. Крім того, маємо подбати і про забезпечення бібліотечними послугами та методичним керівництвом діючу розгалужену мережу бібліотек по всьому району. Адже вони повинні мати методичний центр, управлінську структуру, врешті-решт, фонд книг. Адже уже маємо «досвід» поділу ряду установ культури і освіти на «громадську» і «районну», де сьогодні замість надання послуг певним категоріям дітей розташували кабінети керівників новостворених структур об’єднаної громади. Та зміна цільового призначення приміщень, переданих громаді - це відповідальність керівництва об’єднаної громади, а перевірка законності рішень -  компетенція правоохоронних органів.

  Тепер щодо незрозумілих речей і дій довкола адмінбудівлі, де розташоване фінуправління і де новій громаді чомусь дуже хочеться створити свій центр надання адмінпослуг (ЦНАП), хоча там уже такий центр – районного рівня - діє впродовж кількох років, обслуговуючи, як жителів міста так і району.

  З приводу цього до нас звернулися і міський голова Ю.Гульдас, і депутат Л.Жовтило.

  Нагадаю: як і приміщення бібліотеки, це приміщення таки є спільною власністю територіальних громад району, на яке є свідоцтво на право власності.

 На першому поверсі зазначеного приміщення розташовані відділи та структурні  підрозділи Маловисківської районної державної адміністрації, а саме: діючий сектор (центр) надання адміністративних послуг; служба у справах дітей; відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства. Крім того, там знаходиться кабінет державного реєстратора реєстраційної служби Маловисківського районного управління юстиції та Маловисківська районна організація ветеранів України. 

  Також слід знати, що використання службових приміщень вказаними суб'єктами здійснюється згідно чинних договорів оренди, укладених відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення районної ради від 16 березня 2007 року №77 «Про управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району» (зі змінами), Методики розрахунку, пропорції розподілу та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селища і міста району та іншого діючого законодавства України, що регулює відносини в сфері оренди комунального майна.   

  На даний час орендарями в повній мірі дотримуються умови укладених договорів оренди і підстави для їх розірвання відсутні.

Тому нам не зрозуміло, як можна було подавати проект на створення ЦНАПу на Всеукраїнський конкурс у … не своєму приміщенні, а тепер застосовувати не що інше, як шантаж, мовляв, «проект пройшов конкурсний відбір і готовий для отримання міжнародної технічної допомоги на реалізацію».

 Проте, розуміючи нагальні проблеми новоствореної громади і усвідомлюючи, що тільки спільною працею можливо забезпечити дійсну незалежність та самодостатність громад в Україні, максимально сприяти приближенню в наданні адміністративних послуг громадянам району, районна рада може розглянути пропозиції щодо передачі у комунальну власність об'єднаної територіальної громади іншого нерухомого майна, яке перебуває у спільній власності територіальної громади району. Найбільш перспективними напрямками у цьому випадку є передача у власність об'єднаної громади такого приміщення:  3 кімнати комплексу будівель бюро технічної інвентаризації (КП «Архітектор»), що розташоване за адресою: вул.Жовтнева,73 м.Мала Виска. Та вже передала комплекс будівель колишньої Маловисківської загальноосвітньої школи №1 І-ІІ ступенів Маловисківської районної ради Кіровоградської області, що розташоване вул. Тобілевича, 5, м. Мала Виска,   незавершеного будівництва спортивного комплексу, що розташоване по вул.Спортивній,14 м. Мала Виска, загальноосвітні школи та будинок дитячої і юнацької творчості.

   Відповідно до пункту 3 статті 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об’єднаною територіальною громадою.

   У разі об’єднання всіх територіальних громад одного району в одну об’єднану територіальну громаду все майно спільної власності територіальних громад такого району є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади, а пов’язані з таким майном права та обов’язки належать об’єднаній територіальній громаді з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об’єднаною територіальною громадою.

  До речі, трохи історії. Ще торік, у грудні, я направила листа прокурору району А.Шеремету, у якому висловила стурбованість втручанням сторонніх осіб в діяльність районних владних структур.

Так, протягом жовтня-грудня поточного року до апарату районної ради стала надходити інформація про те, що в приміщеннях  об'єктів спільної власності територіальних громад району, в яких розташовані відділи, управління і служби районної державної адміністрації та інших підприємств, установ та організацій різних форм власності, сторонніми особами під приводом створення нормальних умов для функціонування новоствореної об'єднаної територіальної громади, без відома представників виконавчого апарату районної ради, вчинилися різного виду дії (огляд, фото- і відеозйомка, проведення замірів тощо).

Цими ж особами з керівництвом та відповідальними працівниками, що займають дані приміщення на умовах оренди,  проводились відповідні бесіди, під час яких безпідставно та незаконно висловлювались  наміри про звільнення (скорочення), проведення часткової або ж навіть повної ліквідації відділів, структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій, проведення заходів з примусового виселення з приміщень, які їм не належать, а перебувають у спільній власності територіальних громад  району , тощо.

Вказаними протиправними, а точніше злочинними діями, дані особи нівелювали та намагались  скомпрометувати органи виконавчої влади та місцевого самоврядування  району. Я звернула увагу прокурора на те, що  ігнорувати та не зважати  на такі дії, які носять системний характер, неможливо, бо фактично, тим  самим, зменшуючи позитивні досягнення та імідж влади, вказані особи, свідомо створювали соціальну напругу та намагалися  за всяку ціну створити суттєві перешкоди щодо нормального функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування району, тобто, фактично мали форму «дестабілізаційної діяльності» даних установ .

На моє переконання така  протиправна діяльність «грає на руку» як зовнішнім, так і внутрішнім ворогам України.

Тобто, все це не так просто, як здається на перший погляд. Зміни і реформи мали б нести позитив, а не служити підґрунтям для чуток, пліток, відвертого перекручення фактів, розповсюдження образливих оцінок і суджень, наклепів і відвертої неправди.

Хочу запевнити всіх тих, хто думає про ліквідацію районних структур, установ, організацій для подальшого привласнення майна спільної власності громад, що на даний час всі  районні структури працюють злагоджено, надають відповідні послуги населенню району, в тому числі і мешканцям об’єднаної громади. Ми не ділимо жителів району на чужих і своїх, для нас всі громадяни мають рівні права і можливості, не залежно від того в якій громаді району вони проживають. Бо, на жаль, дійти згоди в атмосфері негативу, образ, безпідставних звинувачень, порозумітися і напрацювати оптимальні рішення дуже непросто. Проте я, як голова районної ради, докладатиму для цього всіх зусиль і готова до конструктивного діалогу. Але, за однієї умови – дотримання усіх законодавчих процедурних вимог, в атмосфері толерантності і доброзичливості.

Реформи мають об’єднувати, згуртувати, а не навпаки  - сварити і ображати. 
Місцевим радам
Кадровим службам Збірка практик – переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року Роз'яснення щодо діяльності архівних установ районуПорядок нагородження районними відзнакамиПро обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядуванняМетодичні рекомендації щодо підготовки проектів і програм розвитку місцевого самоврядуванняПосібник по створенню центру місцевої активності для розвитку громадиІнструкція з діловодстваПоложення про всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування(нова редакція)"Антикорупційне законодавство Законодавство про службу в омсПро подання декларації про доходи та майновий стан Про обробку персональних данихНюанси використання службового автомобіля Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Фаза - III

Copyright MyCorp © 2019