Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Кто on-line?


 
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31


 

Головна » 2015 » Серпень » 8 » Виїзне засідання Координаційної ради
10:42
Виїзне засідання Координаційної ради

З метою вивчення та впровадження новітніх технологій управління в систему місцевого самоврядування району, розвитку міжрегіональної різновекторної співпраці представницьких самоврядних органів, співробітництва та обміну досвідом в рамках процесів пов’язаних з децентралізацією влади, об’єднанням територіальних громад та діяльністю органів місцевого самоврядування в нових умовах міжбюджетних відносин, 5-7 серпня поточного року на території Сторожинецького району Чернівецької області відбулося спільне виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Маловисківської та Сторожинецької районних рад. Крім членів координаційної ради - голів місцевих рад, до складу делегації Маловисківського району входили заступник голови райдержадміністрації Л.Синчук, головний лікар Маловисківської ЦРЛ К.Чурпій та директор територіального центру О.Жорнова, заступник начальника управління соціального захисту населення РДА І.Гальченко.                                           

Представники Сторожинецького району на чолі з головою районної державної адміністрації Ярослав Бартош та головою районної ради Катериною Гуцуляк за українськими традиціями, зустріли учасників делегації Маловисківського району на кордоні Сторожинецького району хлібом - сіллю та зворушливими привітаннями.

В той же день було організовано зустрічі на території смт Красноїльськ. Маловищани мали змогу ознайомитись з досвідом роботи реабілітаційних центрів для одиноких, літніх людей та людей з фізичними вадами, функціонуванням сільських пожежних команд та формами роботи в місцевих загальноосвітніх закладах. Також місцевими краєзнавцями було проведено цікаву екскурсію по місту Сторожинцю.

На слідуючий день в приміщенні районної ради та районної державної  адміністрації було проведено «круглий стіл» для учасників спільного засідання координаційних рад, з обговорення питань децентралізації влади, об’єднання територіальних громад та діяльності органів місцевого самоврядування у нових умовах міжбюджетних відносин, окреслено перспективи соціально-економічної співпраці двох районів Кіровоградської та Чернівецької областей, підписано меморандум про співпрацю між Сторожинецькою та Маловисківською районною радою. В роботі координаційних рад взяли участь заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Руслан Сенчук та голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош.  В ході обміну екземплярами меморандуму, головами районних рад С.Сосновською та К.Гуцуляк було озвучено побажання про підписання аналогічних меморандумів про співпрацю між місцевими радами Сторожинецького та Маловисківського районів. Крім того, у своїй промові Світлана Сосновська презентувала Маловисківський район і зазначила, що делегацію в першу чергу, цікавлять питання залучення інвестицій, шляхи наповнення бюджетів територій, участь у проектах, розвиток освіти, медицини, культури, тощо. Вона зазначила, що враховуючи географічне розташування Сторожинецького району, його близкість до кордонів з країнами - членами ЄС, територія має набагато кращі перспективи і можливості для співпраці з європейськими країнами — партнерами, участю в міжнародних грантових програмах, реалізацію спільних партнерських проектів міжкордонного співробітництва. А даний досвід чернівецьких колег досить цікавий для представників місцевого самоврядування центральної України. В ході роботи «круглого столу» усі учасники зійшлись на одному, що і Чернівецька і Кіровоградська області мають свої історичні відмінності і спільне історичне минуле і на сьогодні- всіх нас єднає любов до України ,всеперемагаюче прагнення до миру у нашій державі та бажання зробити щось корисне для своїх територій.

Під час об’їзду сільських громад Сторожинецького району маловищани мали можливість ознайомитись з їх інфраструктурою. Гості відмітили позитивний досвід, зокрема, щодо утримання в сільських амбулаторіях ліжок для нужденних і одиноких людей похилого віку, благоустрій та відмінний стан об’єктів соціальної інфраструктури населених пунктів, ремонту комунальних доріг, досить багаточисельний склад сільських рад від 1200 найменшої кількості до З-6 тис. жителів у середньому по території району у кожній з 26 сільських рад. Але найбільше вразило глибоке шанування народних традицій та культурного надбання громад, віра в Бога, шана та повага до старшого покоління.

На останок зустрічі її учасники відмітили, що Сторожинецький і Маловисківський райони мають значні резерви, які необхідно залучати для розвитку, тобто раціональніше використовувати свої оздоровчі туристичні можливості, активніше займатися залученням інвесторів, благоустроєм населених пунктів, залученням коштів інвесторів для підтримки загальноосвітніх та дошкільних закладів, застосуванням нових підходів у співпраці з підприємцями, народними умільцями, відправлення на оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО та з багатодітних сімей, тощо.

Маловисківщина готується до приїзду своїх колег з Чернівецької області на Кіровоградщину. 
Місцевим радам
Кадровим службам Збірка практик – переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року Роз'яснення щодо діяльності архівних установ районуПорядок нагородження районними відзнакамиПро обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядуванняМетодичні рекомендації щодо підготовки проектів і програм розвитку місцевого самоврядуванняПосібник по створенню центру місцевої активності для розвитку громадиІнструкція з діловодстваПоложення про всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування(нова редакція)"Антикорупційне законодавство Законодавство про службу в омсПро подання декларації про доходи та майновий стан Про обробку персональних данихНюанси використання службового автомобіля Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Фаза - III

Copyright MyCorp © 2020