Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Кто on-line? 

Головна » Статті » Мої статті

2 фаза
                                                                         


ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2»
Україна-ЄС/ПРООН  (друга фаза)
      Друга фаза спільного проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розпочалась 7 червня 2011 року і триватиме 4 роки. Про фінансування цього проекту 31 травня у Брюсселі уклали угоду Україна і Європейська комісія. Угоду підписали перший віце-прем‘єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій КЛЮЄВ та член Єврокомісії з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан ФЮЛЕ. Проект спів-фінансує та виконує Програма розвитку ООН в Україні.              
     Другий етап Проекту матиме бюджет 17,1 млн.євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН), який буде спрямовано на підтримку сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні.  
Проект впроваджується в усіх регіонах України. У кожній області  оголошено конкурс на відбір пілотних районів та місцевих рад. Планується, що близько 60% найуспішніших пілотних районів першої фази проекту отримають можливість продовжити співпрацю. Проект передбачає укладання партнерства з 200 районами та 900 місцевими радами.
     Протягом червня - липня 2011 року  проведено регіональні семінари для інформування та запуску Проекту у всіх областях, укладенно  угоди про партнерство та оголошенно конкурси районів.
      Проект підтримує ініціативи громад у наступних сферах:
•    енергозбереження та енергоощадні технології
•    водопостачання
•    охорона здоров"я
•    охорона навколишнього середовища
•    підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).
    Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури, становитиме $10000.Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%.
   Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до $20000 і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.


КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ – ЄС/ПРООН (друга фаза)

      5-6 липня 2011 року на території Кіровоградщини перебували з візитом радник Постійного Представника ПРООН в Україні Берді Бердієв та спеціаліст з розвитку громад Проекту МРГ, куратор Кіровоградської області Олена Рудич. Того ж дня відбувся регіональний семінар – презентація Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за участі голови Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна, голови Кіровоградської ОР Миколи Ковальчука.
    На семінарі були представлені думки громад, сільських голів та різних гілок влади. Виступаючі ділилися досвідом, набутим у І фазі Проекту. У своєму виступі заступник голови Олександрівської райдержадміністрації Лариса Нечепоренко наголосила на важливості подальшого існування ефективних структур підтримки діяльності громад – районних ресурсних центрів. Заступник голови Маловисківської районної ради Леонід Жовтило, у свою чергу, продемонстрував ефективність діяльності районної ради в процесі реалізації проектів.


 

     Угоду про співпрацю підписують
      Голова ОДА С.Ларін голова обласної ради М.Ковальчук


     5 серпня 2011 року відбулося засідання комісії з відбору районів Кіровоградської області для участі в Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза – ІІ».
     Комісію очолювала старший програмний менеджер ПРООН Оксана Реміга, до складу комісії увійшли: міжнародний менеджер Проекту Джейсінгх Сах, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко, заступник голови обласної ради Іван Владов, заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Світлана Лобанова та координатори Проекту в області.
     Під час засідання комісії, яке відбувалося у форматі відео-конференції, були розглянуті  заявки 21 району та  обговорені пропозиції представників області щодо відбору учасників Проекту.
     Для участі у Проекті відібрано вісім районів (6 районів основного складу та 2 з додаткової квоти для області), з них:
      4 - райони - учасники І фази Проекту: Гайворонський, Маловисківський, Новомиргородський, Олександрівський;
      4 - нові райони: Долинський, Кіровоградський, Онуфріївський, Устинівський.
Ще п’ять районів – Добровеличківський, Новгородківський, Новоархангельський, Новоукраїнський, Ульянівський визначені резервними.
12 серпня, в Києві протокол з відбору районів було підписано
членами комісії Оксаною Ремігою та Джейсінгхом СахомМАЛОВИСКІВСЬКИЙ РАЙОН – ЄС/ПРООН (друга фаза)
 


                                 Угоду про співпрацю підписують голова ради С.Сосновська                                                          
 перший заступник голови РДА Л.Бровченко


           В ході підготовки до участі в другій фазі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Маловисківською районною радою та районним ресурсним центром громад проведено ряд організаційних заходів з представниками громади району, які б позитивно вплинули на  можливість участі району в другій фазі Проекту.

          Хронологія підготовки.
       - В процесі обговорення методології Проекту «Разом дієвіше» громадами району додатково створено та згідно законодавства зареєстровано 11 громадських організацій.  Докладніше...


       - Районною радою спільно з ресурсним центром громад підготовлено та направлено на розгляд комісії по відбору районів заявку на участь у другій фазі проекту. Докладніше...


        - 16 серпня 2011 року в сесійній залі районної ради, під головуванням голови районної ради С..Сосновської, було проведено семінар-нараду в рамках Проекту  ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Докладніше...


     -25 серпня 2011року   координатор обласного ресурсного центру по впровадженню Проекту СВА в Кіровоградській області О. Радул, презентувала  активу району, керівникам структурних підрозділів РДА, керівникам органів місцевого самоврядування, активу громадських організацій району, депутатам різних рівнів початок реалізації в Кіровоградській області та зокрема в Маловисківському районі другої фази Проекту.
Докладніше...


      - протягом серпня керівниками органів місцевого самоврядування та районним ресурсним центром громад підготовлено та направлено на розгляд комісії по відбору сільських громад 14 заявок на участь у другій фазі Проекту. Докладніше...Етапи успішної реалізації Проекту


       1.    Презентація проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-фаза 2».

          
                 

     2.Проведення тренінгів з громадами учасницями та підписання угод про співпрацю сільськими радами та ПРООН.

                             

    Семінар-тренінг з членами громадської організації «Лозуватські зорі» с.Лозуватка проводять координатор обласного ресурсного центру О.Радул та заступник голови районної ради-координатор районного ресурсного центру громад Л.Жовтило


 

Грантову угоду про співпрацю підписує сільський голова
с.Мануйлівка М.Баранік

                       

        Засідання Форуму місцевого розвитку по затвердженню мікро проектних пропозицій    громадської організації «Тепло дітям» с.Мар’янівка та громадської організації «Якимівське джерело» с.Якимівка 7 листопада 2011рік


       
                     
     Проведення тендерної процедури  громадськими організаціями «Тепло дітям» с.Мар’янівка та «Якимівське джерело» с.Якимівка.

                                             
    
       14 грудня в районному ресурсному центрі громад, координатором обласного підрозділу впровадження проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток орієнтований на громаду фаза 2" Оленою Радул, проведено тренінг на тему : "Підготовка мікропроектної пропозиції в рамках проекту СВА".

                  
      17 січня в приміщенні районного ресурсного центру громад, координатором обласного підрозділу впровадження Проекту  ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза 2» Оленою Радул проведено тренінг з активом громад району, які вперше приймають участь в Проекті СВА ( «Лозуватські зорі» с.Лозуватка та «Прогрес» с. Мануйлівка).
     Олена Радул детально ознайомила учасників тренінгу з питаннями ефективного управління організацією громад та принципами спільного планування своєї діяльності громадськими організаціями. Активісти громадських організацій на практичних прикладах мали змогу відпрацювати систему формування, написання, оформлення та подання мікро проектних пропозицій.

            
             

      В рамках міжнародного проекту ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – фаза ІІ», що реалізується в громадами Маловисківського району, 24 лютого в сесійній залі Маловисківської районної ради відбулося засідання Форуму місцевого розвитку Маловисківського району. Засідання провели голова районної державної адміністрації, співголова ФМР В.Рєзнік та заступник голови районної ради, заступник співголови ФМР Л.Жовтило.

     Метою проведення ФМР стало звернення громадських організацій «Прогрес» (Мануйлівська сільська рада), голова громадської організації Т.Грузін та  «Лозуватські зорі» (Лозуватська сільська рада), голова громадської організації Т. Ємельяненко до Форуму  з проханням розглянути мікропроектні пропозиції  громад відповідних сільських рад, затвердити їх та внести до відповідних районних програм соціально-економічного розвитку.

      Голови громадських організацій Т.Ємельяненко(ГО «Лозуватські зорі») та Т.Грузін(ГО «Прогрес») презентували мікропроектні пропозиції «Енергозберерігаючі заходи в місцевих навчальних закладах», які громади планують реалізувати спільно з міжнародним Проектом ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – фаза ІІ».

     Враховуючи те, що громади вперше приймають участь в подібних проектах та вперше презентують свої ініціативи на засіданні Форуму місцевого розвитку,  голови обох громад детально доповіли членам ФМР про свою діяльність в ході організації громади та вибору найбільш соціально значимих проблем для жителів села, які планується реалізувати як на першому етапі Проекту, так і в подальшому.

       В ході обговорення членами ФМР, громадам було висловлено низку зауважень та пропозицій, які повинні якісно вплинути на процес реалізації мікропроектів  в територіальних громадах, визначено суми спів фінансування з районного бюджету.       Заступник голови районної ради, координатор районного ресурсного центру громад Маловисківського району Л.Жовтило вніс пропозиції до проекту резолюції ФМР, який було проголосовано членами форуму одноголосно. 
Місцевим радам
Кадровим службам Збірка практик – переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2014 року Роз'яснення щодо діяльності архівних установ районуПорядок нагородження районними відзнакамиПро обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядуванняМетодичні рекомендації щодо підготовки проектів і програм розвитку місцевого самоврядуванняПосібник по створенню центру місцевої активності для розвитку громадиІнструкція з діловодстваПоложення про всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування(нова редакція)"Антикорупційне законодавство Законодавство про службу в омсПро подання декларації про доходи та майновий стан Про обробку персональних данихНюанси використання службового автомобіля Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Фаза - III

Copyright MyCorp © 2018